De Historie
2005 - 2011

PRIXDEROME.NL
In 2005 is een aantal veranderingen aangebracht in de opzet van de Prix de Rome. Twintig jaar na de laatste renovatie van de prijs in 1985, is de Prix in 2005 een nieuwe fase ingegaan als PRIXDEROME.NL. De Prix de Rome Beeldende Kunst wordt eenmaal per twee jaar uitgereikt. Kunstenaars op alle gebieden kunnen zich inschrijven. De Prix de Rome Architectuur vindt eenmaal per vier jaar plaats en staat open voor architecten, stedenbouwkundigen en landschapsarchitecten.
Bovendien is het prijzengeld verhoogd tot € 45.000,- voor de eerste prijs, € 20.000,- voor de tweede prijs en € 10.000,- voor de beide basisprijzen.

 

Europese dimensie
Het voorzitterschap rouleert; met het (ere-)voorzitterschap wordt een persoon geëerd voor haar / zijn bijdrage aan de kunst in Europa. De Europese dimensie wordt onder meer versterkt door middel van de samenstelling van de internationale jury.

Netwerkorganisatie
Een netwerkorganisatie is ontstaan met onder andere tentoonstellings- en mediapartners, met een breder draagvlak door sponsoren.